Sister Cities Project for Young Ambassadors

Výměnný studentský pobyt a program Phoenix 2020

Projekt je určen pro studenty HŠ Radlická.

Věk: pod 18 let

Kde: USA, stát Arizona, město Phoenix

Program:

Sister Cities Project for Young Ambassadors – americký projekt pro mladé lidi (vyslance) z partnerských měst z 9 zemí světa (USA, ČR, Itálie, Irsko, Francie, Japonsko, Thajwan, Čína a Mexico)

Podmínky:

Pobyt amerického studenta/ studentky v české hostitelské rodině trvá 3 týdny (cca od 8.6. do 28.6.2020)

Pobyt českého studenta/ studentky v americké hostitelské rodině trvá 3 týdny (cca od 8.7. do 30.7.2020)

Účastník výměnného programu (ambasador) by měl mít (v bytě nebo rodinném domě) k dispozici svůj vlastní pokoj, ale po dohodě předem, lze pokoj sdílet s českým/ americkým protějškem stejného pohlaví.

Rodiče českého studenta se postarají o amerického studenta, a obráceně,  jako o dalšího člena rodiny. Budou mu platit veškeré náklady během pobytu (jídlo, pití, restaurace, vstupy, jízdné …). Předpokládá se ochota rodičů věnovat se studentům o víkendech, jezdit s nimi na výlety apod.

Program během pobytu:

Americká organizace projektu plně zajišťuje bohatý program pro všechny ambasadory od pondělí do pátku. Víkendy jsou na hostitelské rodině.

Český student HŠ se podílí na přípravě programu pro amerického ambasadora s garantem projektu z HŠ Radlická. Od Magistrátu hl. města Prahy dostane finanční příspěvek (10 000 Kč) na zpáteční letenku, volné vstupenky v Praze a časovou jízdenku MHD pro amerického ambasadora.

Podání závazných přihlášek:

do konce října 2019 !!!