Zahraniční akce

zahraniční akce, kterých se pravidelně zúčastňují žáci a učitelé Hotelové školy Radlická

Výměnné pobyty v rámci Youth Ambassador Exchange Program s městem Phoenix v USA

Chceš cestovat do USA? Chceš si zlepšit svoji angličtinu a poznat nové přátele? Staň se mladým ambasadorem a reprezentuj Českou republiku na setkání mladých ambasadorů ve Phoenixu, v Arizoně v USA!

Naše škola se již řadu let s potěšením podílí na projektu Sister Cities a je třeba říci, že jsme na tuto svou aktivitu a výsadu také právem hrdi. Sister Cities je celosvětový projekt, který spojuje přátelským poutem mladé lidi z různých koutů zeměkoule a přispívá k porozumění mezi lidmi různého přesvědčení, náboženství, kulturního pozadí.

Každoročně naši školu a také Českou republiku reprezentují 3 mladí ambasadoři. Vybíráme nejlepší studenty z nižších ročníků, abychom zajistili důstojný průběh této akce jak v České republice, tak i v USA.

Vybraní studenti se již na jaře prostřednictvím emailu a sociálních sítí seznámí se svými protějšky ze Spojených států. Po týdnech netrpělivého očekávání uvítáme  tři americké studenty středních škol u nás v Praze a strávíme s nimi téměř tři týdny naplněné poznáváním Prahy a České republiky, ale také budováním přátelství, zábavou a vzájemným obohacováním.

Američtí studenti přilétají do Prahy v polovině června a odlétají v prvních červencových dnech. Čeští studenti do USA odcestují kolem 10. července a vracejí se na samém konci srpna. Pobyt v USA je vždy pro naše studenty velkým dobrodružstvím. Nejenže mají příležitost vyzkoušet „naostro“ svoje jazykové dovednosti, ale také musí prokázat značnou dávku odvahy, tolerance a přizpůsobivosti.

Také v letošním roce budeme mít tu čest a jmenovat naše mladé ambasadory pro projekt Sister Cities a věříme, že z našich řad opět vzejdou studenti, kteří budou důstojně reprezentovat naši školu a zem.

Vyzýváme tímto studenty, kteří do konce července 2017 nedosáhnou osmnácti let, aby zvážili svou kandidaturu na mladé ambasadory. K tomu, abyste se stali úspěšnými kandidáty, potřebujete dobrou znalost anglického jazyka, ale především důležité charakterové vlastnosti – spolehlivost, přátelskost a nadšení!

Ti, kteří by se chtěli stát mladými ambasadory, si připraví motivační dopis v rozsahu maximálně 1A4 a dodají ho v tištěné podobě PaedDr. Mileně Mojzešové, školní garantce programu Sister Cities, a to do 15. ledna 2017. Motivační dopis bude vypracován v anglickém jazyce a bude kromě jiného obsahovat též informaci, zda je student schopen svému americkému protějšku po dobu pobytu  poskytnout samostatný pokoj.

 

Velmi se na nové ambasadory těšíme

Více informací získáš u koordinátora projektu PaedDr. Mileny Mojzešové a na oficiálních stránkách www.phoenixsistercities.org